Informace týkající se znovu otevření MŠ

Vážení rodiče,

chtěla bych Vás informovat o plánu postupného rozvolňování a otevírání mateřských škol, který jsme obdrželi od MŠMT. Uzavření MŠ bude nadále trvat a to do 11. dubna 2021 (neděle). Pokud se po Velikonocích situace kolem covidu-19 nezhorší, otevře se Mateřská škola Vrbátky a to pouze pro ty děti, které mají povinné předškolní vzdělávání, a to od 12. dubna 2021 (pondělí). Předškolních dětí máme celkem 30 z tohoto počtu si děti musíme rozdělit do skupinek po 15 dětech, které umístíme do dvou tříd MŠ Vrbátky (ostatní budovy budou nadále uzavřeny). Povinné předškolní vzdělávání bude probíhat za určitých režimových opatření, o kterých víme zatím jen málo. Děti budou mít povinnost nosit zdravotnickou obličejovou masku splňující standardy MO MZd (papírová rouška). Zaměstnanci budou mít povinnost nosit respirátory. Každý týden proběhne 2x testování dětí i zaměstnanců (antigenní test). Výuka bude probíhat podle počasí, co nejvíce venku. Budova se bude větrat co 30 minut. Co se týče ostatních dětí MŠ (mimo děti s povinným předškolním vzděláváním), mají zákonní zástupci nadále možnost čerpat OČR a bude jim snížena platba školkovného dle délky uzavření MŠ. Tyto režimové opatření jsou nastavené pouze pro první fázi rozvolňování, jestli bude platit i za týden, to se uvidí.

Budeme Vás nadále informovat.

V případě dotazů se obracejte na vedoucí učitelku MŠ (739 903 033, skolkavrbatky@seznam.cz)

S pozdravem Mgr. Eliška Pospíšilová

Další aktuality