Výprava do přírody

Výprava do přírody

Vážení rodiče,

jelikož měla krtečkova stezka u dětí velký úspěch, rozhodli jsme se pro Vás připravit "Výpravu do přírody". Tato výprava bude probíhat na plotech našich Mateřských škol (štětovice, Dubany, Vrbátky), kde najdete 20 karet s úkoly. Výprava vysí na plotech již od dnešního dne. Na každé kartě jsou umístěny 4 zvířátka a dítě si zkusí tipnout, které zvíře bude zvuk vydávat. Rodič načte QR kód na kartě a projeví se zvuk zvířete, které dítě ukáže prstem na obrázku. Dítě si zkusí zvuk napodobit. Ke každému zvířátku si můžete zodpovědět otázky: Kde zvířátko žije? Čím se zvíře živí? Jak se jmenuje mládě?

Pro splnění úkolů budete potřebovat:

1) NACHYSTEJSTE SI CHYTRÝ TELEFON
2)  STÁHNĚTE SI APLIKACI ČTEČKU QR KÓDŮ
3)  KOLEM MŠ NAJDETE 20 KARTIČEK SE ZVÍŘÁTKY
4)  NECHTE DÍTĚ VYBRAT KARTU
5)  POMOCÍ APLIKACE ČTEČKA KÓDU NAČTETE KÓD A ZOBRAZÍ SE VÁM ZVUK ZVÍŘETE
6)  PO VYSLECHNUTÍ ZVUKU DÍTĚ HÁDÁ, JAKÉ ZVÍŘE ZVUK VYDÁVÁ A  UKÁŽE JEJ NA OBRÁZKU
7)  ZKUSTE SI SPOLEČNĚ ZODPOVĚDĚT OTÁZKY K ZVÍŘÁTKŮM

Výprava může sloužit pro zpříjemnění vašich procházek po okolí domova :-)

Další aktuality