Vážení rodiče,

těší nás, že díky příznivému vývoji epidemiologické situace můžeme od 8. června 2020 umožnit osobní přítomnost žáků 2. stupně ve škole.

Všechny potřebné informace získáte rozkliknutím níže přiložených odkazů.

* docxOrganizace konzultací

* pdfČestné prohlášení

 

 

Metodický pokyn MŠMT ze dne 27. 5. 2020 "Ochrana zdraví a provoz základních škol do konce školního roku 2019/2020 je k nahlédnutí v sekretariátu ZŠ ve Vrbátkách nebo Vám bude na požádání zaslán mailem nebo přes Školu na dlani.

 

 

 

 

Vážení rodiče,

 

v souladu s usnesením vlády č. 491 ze dne 30. dubna je od 25. 5. 2020 umožněna osobní přítomnost žáků 1. stupně na vzdělávacích aktivitách. Všechny potřebné informace získáte rozkliknutím níže přiložených odkazů.

 

* docxOrganizace vzdělávání žáků 1. stupně

*docx Příloha č. 1 - Vyjádření zájmu rodičů

* pdfPříloha č. 2 - Čestné prohlášení

* pdfOchrana zdraví a provoz ZŠ v období do konce školního roku 2019/2020

 

 

 

 

Uzavření všech MŠ COV

 

V pátek 6. března se v Dubanech konala každoroční recitační soutěž mezi žáky 1. - 3. třídy. V tomto ročníku bezesporu excelovali žáci 2. ročníku, kteří svým přednesem pěkně zamotali hlavu porotě. Prvňáčci si poprvé zkusili vystoupit před tolika diváky a myslet přitom na spoustu věcí, který dobrý recitátor musí umět - nezapomenout slova básničky, mluvit nahlas, stát vzpříma, správně intonovat, uklonit se a hlavně - posluchače zaujmout. Soutěž to byla napínavá a ti nejlepší nebyli ohodnoceni nejen diplomem, ale také velkým potleskem.

 

 

 Výsledky soutěže:
1. třída - 1. Tižo Michal  2. Chyška Vojtěch  3. Štenclová Tereza
2. třída - 1. Smička Bedřich  2. Svoboda Štěpán  3. Slamencová Kateřina
3. třída - 1. Štěpánek Břetislav  2. Čáslavová Adéla  3. Indráková Emma

 

 

Absolutní vítězové:
1. Smička Bedřich - 2. třída
2. Svoboda Štěpán - 2. třída
3. Tižo Michal - 1. třída

Porota: Mgr. Lada Souralová, Mgr. Alena Buchtová, Ing. Pavla Dřímalová 

  

InkedIMG 0844 LI optimized copy                                               Recitačnísoutěž2020 copy

 

Text: Lada Souralová, foto: Pavel Řezníček

Vážení rodiče,

na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR Č. j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN 

se zakazuje s účinností ode dne 11. března 2020 osobní přítomnost žáků a studentů na základním, středním a vyšším odborném vzdělávání ve školách a školských zařízeních podle zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů.

V praxi to znamená, že až do odvolání je pro žáky uzavřena naše základní škola včetně družiny. Žákům ZŠ tedy není možné ani vydávat obědy a proto budou od 11. 3. až do odvolání mimořádného opatření plošně odhlášeny.

Provoz mateřské školy není zatím omezen. 

Pro rodiče žáků ve věku do 10 let bude škola na vyžádání vydávat potvrzení o uzavření školy pro zaměstnavatele k čerpání OČR (60% platu po dobu 9 dní, samoživitelé 16 dní).

Prosím o průběžné sledování zpráv ze "Školy na dlani", kde Vám budou případně poskytovány další informace.

Přeji Vám co nejméně komplikací v souvislostí se vzniklou situací.

Michal Vysloužil

 
V pátek 28. února druháčky navštívil další odvážný rodič, který přišel žáčkům povyprávět o svém povolání. Tentokrát to byla rehabilitační pracovnice neboli fyzioterapeutka paní Slamencová. Hodina byla zaměřena na prevenci vadného držení těla. Nejenže jsme se dověděli, jak správně sedět v lavici, ale také to,  že i při chůzi musíme myslet na to, jak držet vzpřímeně své tělo. K tomu se všichni naučili základní rehabilitační cviky, které mohou využít děti i dospělí. Ještě jednou děkujeme.   
    

                      2.třída optimized copy copy copy copy copy     paní Slamencová copy                                                                              

Text a foto Mgr. Lada Souralová

 

Po Standovi Novákovi a Jirkovi Mikulkovi se v naší  Šachové farmě vylíhnul další šachista,  jehož talentu si všimli zástupci Oddílu šachů SK Prostějov. Není jím nikdo jiný než naše současná jednička Břetislav Štěpánek, který od ledna obléká dres zmiňovaného klubu. Jak se Břeťovi povedl vstup mezi velké malé hráče, zhodnotil po turnaji Grand Prix, který se konal v sobotu 25. ledna 2020, trenér Martin Adamčík: 
Nejmladší kategorie A se zúčastnilo 29 závodních hráčů z Olomouckého kraje a Vyškova.. Výborně hrál Břeťa Štěpánek, který skočil na 8. místě. Staví na dobrých základech a líbí se mi i jeho kombinační vidění. Ale co hlavně - hraje pomalu a tím nedělá hrubé chyby a dokáže vyhrané pozice opravdu vyhrát...
Gratulujeme a těšíme se na další Břeťovy úspěchy ze 64 polí.
 
   
 
Text a foto: Pavel Řezníček 

V úterý 7. ledna pokračoval projekt pro druháčky "Čím jsou moji rodiče" ukázkou dalšího povolání, tentokrát voják. Svou profesi představila paní Zoja Sedláková, poručík z Tankového praporu v Přáslavi se svými dvěma kolegy. Nejdříve si krátce popovídali o tom, jak důležitá je armáda a potom už nastal ten pravý vojenský trénink. Na žáky čekala překážková dráha a posilovací cvičení s různými obměnami. Vojáci nám také předvedli bojové umění Musado, které ovládá pouze vojsko. Skvělá hodinka utekla jako voda a než se rozloučili, stihli ještě  naverbovat 9 budoucích zájemců. Ještě jednou děkujeme.          

                                                                                                                     

   

 

Text a foto: Mgr. Lada Souralová

V pátek 20. prosince v rámci projektu 2. třídy "Jaké povolání mají moji rodiče" proběhl vánoční koncert pod vedením hudebníka a především rodiče pana Zapletala. Známé vánoční koledy hrané pouze dechovými nástroji a povídání o tom, co musí všechno umět člověk, který toto zaměstnání vykonává a další zajímavosti si přišli poslechnout nejen žáci 1. - 3. třídy, ale také žáčci MŠ Dubany a všichni zaměstnanci školy. Za netradiční prožití posledního předvánočního dne ve škole moc děkujeme.

 

 konc1  konc2

 

Text a foto: Mgr. Lada Souralová

Kdo si ve středu 18. prosince 2019 našel cestu do dubanské sokolovny, ocitnul se rázem v pohádce.  Nejdříve po jevišti poletovalo šest zdravých sněhových vloček z  dubanské školky, aby pomohly navodit tu správnou zimní atmosféru. A pak?  Nemocemi oslabený a prořídlý herecký soubor dětí z 1. - 3. třídy  se proměnil v rázovité obyvatele statku, důstojný královský průvod, tančící dvořany, pilné holoubky, tryskající koně,  psa Tajtrlíka, sovu Rozárku a svým výkonem doslova přišpendlil všechny přítomné do svých sedaček. Diváci sledovali příběh Tři oříšky pro Popelku, jako by to bylo poprve. Podle jejich slov obdivovali nejenom malebné kulisy a výpravné kostýmy  (made in doma), ale hlavně snahu účinkujících co nejvěrněji napodobit své filmové kolegy. A jak se dílo podařilo?  Všechny krásné ohlasy si dovolím shrnout do reakce jedné z divaček: 

Ráda bych všem, kdo se podíleli na přípravě vystoupení, vyjádřila svůj obdiv nad tím, co jste zvládli vymyslet a nacvičit. Představení bylo opravdu vydařené a myslím, že většině z nás diváků, doslova vyrazilo dech. Děkujeme za krásný předvánoční zážitek.

 

My zase děkujeme divákům nejenom za dlouhý potlesk, ale i za návštěvu předvánočního jarmarku, který následoval ihned po představení. Výtěžek z celé akce je určen na dobročinné účely - konkrétně na projekt Zdravotní klaun. Koneckonců  - při přípravě vystoupení jsme si s kolegyněmi tak trochu jako zdravotní klauni připadali.
 
 
Text i foto: Pavel Řezníček
 
V pátek 6.12. 2019 - na Mikuláše - se v Dubanech sešlo 5 sourozeneckých dvojic, aby mezi sebou svedly parádní šachové bitvy o putovní dvojpohár zvaný MIKUL CUP. Důvodem názvu není jen termín konání, ale i to, že jeho patronem se za odměnu stal Jiří Mikulka - který dlouhodobě skvěle reprezentuje naši školu na šachových turnajích. Navíc dokázal pro hru nadchnout i svoji mladší sestru Terezku. Vítěznou trofej si však nakonec odnesli bratři David a Honza Giňovi, druhé místo po dramatické čtyřhře vybojovali právě Mikulkovi, třetí skončili sourozenci Ema a Jakub Looseley, na čtvrtém místě Bára Stužková s Markétou Caletkovou a těsně za děvčaty Jenda a Vojta Chyškovi.  Skvělé bylo, že turnaj proběhl v pohodové atmosféře a že se do naší školy aspoň takto mohli vrátit někteří bývalí žáci - o posílení sourozeneckých pout nemluvě. Koneckonců si vítězná dvojice jedny opravdová pouta po turnaji symbolicky nasadila. Děkujeme za podporu vedení školy a KPŠ. Již se těšíme na další šachové turnaje...
 
      
 
Text: Pavel Řezníček, foto: Pavel Řezníček a Vlasta Hrbatová
 
 
   

Po středeční lize  měli naši šachisté  pouze jeden jediný den na odpočinek, jelikož již v pátek 22.11. 2019 je čekal Okresní přebor škol v Prostějově. Konkurence v našich řadách je tak velká, že bychom zejména z mladších žáků sestavili více družstev, nakonec jsme dali na doporučení pořadatele a přihlásili jen 1 tým  do kategorie A (1. - 5. tř.) a 1 tým do kategorie B (6. - 9. tř.). Áčko vedl do boje na 1. šachovnici Břetislav Štěpánek, dále pak hráli další ostřílení borci Matyáš Buchta, Vojtěch Hrbata a Jan Giňa. Kapitánem starších byl Jiří Mikulka, na 2. šachovnici  hrál David Giňa, na 3. Tomáš Kubját a na 4. šachovnici mezi staršími naprosto skvěle  David Ustrnul (3.tř.), o jehož účasti se rozhodlo až večer před turnajem!!!   A jak to dopadlo? Mladší přivezli druhé místo (z 8 účastníků), starší pak 3. místo (z 5 účastníků). Jelikož jsme měli v plánu nevracet se domů bez diplomů, nezaskočily nás ani technické problémy s tiskárnou a jako jediní jsme si počkali na ručně psané, byť poněkud šedivější diplomy. Nechť jsou pěknou památkou na letošní okresní přebor,  ze kterého jsme postoupili na přebor krajský. Děkujeme za zázemí poskytnuté v prostorách SK Prostějov ve Sportovní ulici, kde jsme navázali i nová šachová přátelství - např. se šachisty ze ZŠ Klenovice z našeho mikroregionu. 

 

dipl1   dipl2

Text i foto: Pavel Řezníček      
Pečujeme o vzdělávání

schranka duvery

Copyright Z� Vrb�tky � 2018. All Rights Reserved.

Abychom vám zajistili lepší uživatelské prostředí, používá tento web soubory cookie. Chcete-li se dozvědět více o použitých souborech cookie a jak je smazat, podívejte se na naše privacy policy.

  Souhlasím s cookies z tohoto webu.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk