Recitační přehlídka - okresní kolo

20230323_122039

Dne 23.3.2023 se v Prostějově uskutečnilo okresní kolo recitační přehlídky Dětská scéna. Naši výborní recitátoři, v zastoupení Katky Slamencové 5.tř., Terezky Burgetové 5.tř., Lucky Zavadilové 6..tř., Terezky Tajovské 7.tř. Majdy Součkové 7.tř., Káji Rohovské 8.tř. a našich chlapců Béďu Smičky 5.tř. a Péťu S..Baranoviče 8.tř., tam samozřejmě nemohli chybět. Na recitační soutěž se několik týdnů svědomitě připravovali a nyní jeli sklidit plody své práce.

Konkurence byla opravdu velká a silná. Ale i přes početné zastoupení dětí navštěvujících dramatické kroužky se naše „želízka v ohni“ rozhodně neztratila. Své texty přednesli precizně a s lehkostí. Zaujali tím nejen odbornou porotu, ale i ostatní účastníky přehlídky. Největší úspěch pak slavil Petr Samuel Baranovič, kterého odborná porota poslala do krajského kola. 

O kvalitě našich recitátorů v kategorii nejstarších svědčí, že Karla Rohovská sice postup do kraje nevybojovala, ale odnesla si čestné uznání poroty za velmi kvalitní přednes.

Ale i ostatní účastníci na sebe mohou být právem hrdí, zvládli se skvěle vyrovnat se soutěžním stresem, výborně odrecitovat a tím důstojně reprezentovat naši školu. Odnesli si nejen drobné ceny a diplomy, ale i spoustu zážitků a nových zkušeností, které jistě brzy zúročí. A to nejen na příštích recitačních přehlídkách.

Fotogalerie

Další aktuality