Exkurze do Prahy

20230921_103654 (1)

Jedny z posledních teplých zářijových dnů jsme si s žáky 4. a 5. třídy zpestřili exkurzí do Prahy. Vyráželi jsme časně ráno a vraceli se večer - plni zážitků a dobré nálady. Navštívili jsme sv. Václava, prošli Karlův most a Zlatou uličku. S paní průvodkyní jsme nahlédli za dveře Katedrály sv. Víta, kde se zhmotnily naše vědomosti o předcích našeho národa. Dověděli jsme se, kolik klíčů potřebujeme k odemknutí korunovačních klenotů, kolik je soch na Karlově mostě, jak vysoká je socha sv. Václava, kde je pohřbena sv. Ludmila, Jan Nepomucký atd., i to, že již zmiňovaná katedrála se stavěla celých 585 let. Pro absolutní spokojenost malých turistů nesměla chybět zmrzlinka ani jízda metrem. Byl to moc fajn výlet, při kterém jsme si užili společné chvíle a zároveň “nakrmili” naše mozkové buňky - nezaháleli jsme ani při cestě vlakem (pracovní listy, myšlenkové mapy i autorské básně našich školáků s pražskou tematikou teď zdobí naši školní chodbu). :-)

Fotogalerie

Další aktuality