Výlet do Čech pod Kosířem

20230926_100240

V úterý 26.9. 2023 zavítaly děti z 1., 2. a 3. třídy do Čech pod Kosířem. Navázaly tak na předprázdninovou návštěvu zámku a výstup na Velký Kosíř. Hlavním cílem byla tentokrát prohlídka exponátů v Muzeu kočárů, kterým nás brilantně provedl sběratel, restaurátor, zakladatel a ředitel v jedné osobě pan Václav Obr. Při jeho poutavém vyprávění děti ani nedutaly a nám dospělým padala brada.  Záměr pojmout Muzeum historických kočárů jako most, který propojuje minulost se současností a otevírá naše duše se daří naplňovat. Dokázali jsme si představit kočár pádící po starobylé cestě a obrazně řečeno i tři křesťanské ctnosti, které byly ve světle kočárových lamp pěkně nasvíceny:  VÍRA, NADĚJE, LÁSKA… I díky nim muzeum vstalo z prachu jako legendární pták Fénix. Čerstvé dojmy jsme si mohli ještě utřídit v přilehlém parku, kde si energií nabité děti zahrály na zámecké chrty, zatímco ty znavenější jen tak poklusávaly jako hraběcí koně… Zpátky se nikomu moc nechtělo, ale i dva kočárbusy  firmy Konečný slibovaly pěkné svezení -  a nezůstalo jenom u slibů…  „Pěkně jsme si to užili!“ shrnula exkurzi druhačka Lili…

Fotogalerie

Další aktuality