Exkurze do Prostějova

IMG_20230926_132920

V úterý 26. 9. 2023 si žáci osmé a deváté třídy v rámci odpolední výuky prohlédli na prostějovském nádraží Legiovlak. Po zhlédnutí krátkého videa o československých legií následovala prohlídka vagónů s průvodcem, který žákům jednotlivé vagóny Legiovlaku představil. Zejména chlapci z deváté třídy projevovali zájem o bojovou techniku a o historii spojenou s československou legií bojující na Transsibiřské magistrále.

Poté následoval přesun do Společenského domu v Komenské ulici na Burzu práce a vzdělání. Na stáncích s nabídkou středních škol se mohli informovat o studiu, podmínkách přijímacího řízení a uplatnění na trhu práce po absolvování prezentované střední škole. Dále se zde představovaly některé firmy regionu (např. Edwards, Mubea, John Crane), které žáky oslovovaly mimo jiné i ukázkou svých produktů.

Ve venkovní expozici žáky oslovil trenažér autonehody vozidla, ukázka vojenské techniky Armády ČR a vozidla Policie ČR.

Fotogalerie

Další aktuality