Výlet do srdce Moravského krasu

IMG_9960

V úterý 11. 6. 2024 děti z 1. - 3. třídy naší školy navštívily srdce Moravského krasu - Punkevní jeskyně a propast Macocha. Společně jsme obdivovali nejrůznější krasové útvary jako krápníky, komíny, škrapy, kapsy, varhany, jezírka, kaskády a podobně… Největším zážitkem se stala plavba na lodičkách po řece Punkvě přímo v jeskyních. Doslova nejhlubším zážitkem byl pohled z Horního můstku na dno propasti, nejdelším pak 9 ostrých kilometrů v nohou a nejpříjemnějším vzorné počasí typu “ani zima, ani horko" a hlavně -bez mráčků na obloze i na obličejích. 

Děkujeme všem, kteří se na tomto zážitku podíleli. 

P.S. Ve středu 12.6. jsme na výlet zavzpomínali již ve škole při ochutnávce sýrových žížalek, které jsme ulovili na zpáteční cestě v Mlékárně Otinoves. 

Fotogalerie

Další aktuality