Exkurze do Cukrovaru ve Vrbátkách

Žáci 5. třídy se vydali na zajímavou exkurzi do Cukrovaru ve Vrbátkách, kde měli možnost projít si celý proces výroby cukru – od začátku až do konce.
Děti viděly, jak se cukrová řepa nejprve pere v „pračce“, následně krájí na malé kousky, a poté sledovaly jednotlivé kroky, které z ní nakonec udělají sladký bílý cukr. Navštívily i „srdce cukrovaru“, odkud se řídí a kontroluje celý provoz.
Exkurze byla doplněna poutavým výkladem, za který patří velké poděkování panu Zapletalovi, jenž nás celým cukrovarem provedl a vše trpělivě vysvětloval. Žáci si prohlédli také silo, kde se hotový cukr skladuje.
Celá návštěva byla nejen poučná, ale i velmi zajímavá – teď už všichni víme, kolik práce se skrývá za každou kostkou cukru!