Prozpěvování pod vánočním stromečkem

P1060191 - kopie

Ve středu 14. 12. proběhlo tradiční vystoupení školního pěveckého sboru před rozsvíceným vánočním stromkem u obecního úřadu. Žáci 4. - 9. ročníku si společně s paní zástupkyní ředitele, Vlastou Hrbatovou, připravili pásmo populárních vánočních písní. Protože nám zima ukázala, jak mohou vypadat bílé Vánoce, mělo vystoupení krásnou ladovskou kulisu. 

Po skončení vystoupení jsme se společně s rodiči šli zahřát do školy, kde bylo připraveno bohaté občerstvení a děti i rodiče si mohli vyzkoušet některé tradiční vánoční zvyky (rozkrajování jablek a pouštění ořechových skořápek po vodě).

Všechno to bylo velmi milé a příjemné. Aby toho nebylo dost, nachystali si žáci, ale i mnozí rodiče spoustu drobných adventních a vánočních dekorací, které si hosté mohli za symbolickou cenu zakoupit. Nutno přiznat, že výrobky dětí dokázaly rodiče oslovit. Celkem jsme spolu s dobrovolnými příspěvky na občerstvení vybrali úctyhodných 18 776 Kč. Po odpočtu nákladů na výrobu bude klubu přátel školy předána částka 15 212 Kč.

Na závěr chci moc poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě a realizaci této hezké akce. V prvé řadě všem pedagogům, kteří se aktivně zapojili a vzali akci za svou, ale i žákům, kteří tvořili, zpívali, obsluhovali, vařili a prodávali. Určitě nemůžu zapomenout na rodiče, prarodiče a další hosty (přišla například spousta bývalých žáků), protože bez nich by akce nemohla proběhnout. Štědrost “nakupujících” nás samotné zaskočila. Ještě, že jsme měli dostatek výrobků i pohoštění :-).

Potěšilo nás, že si mezi nás našlo cestu celé užší vedení obce - paní starostka i oba místostarostové. 

Ještě jednou moc děkujeme, přejeme krásný advent a těšíme se na další setkání ve středu 21. 12. 2022 při “Zpívání u jesliček” v dubanském kostele, kde se můžeme těšit na vystoupení dětí z 1. - 3. třídy.

Více fotek najdete ve FOTOGALERII.

 

Fotogalerie

Další aktuality