Úspěch na Poháru starostů ve florbalu

S paní starostkou

Ve středu 22. března proběhl v Olšanech první ročník „Poháru starostů ve florbalu“ žáků 1. stupně základní školy. Celé naše družstvo ve složení Kateřina Slamencová, Michael Vodný,  Šimon Oharek, Daniel Kuba, Štěpán Svoboda, Tobiáš Novotný, Sebastián Vanin, Dominik Ponížil a opora v brance – Antonín Chytil se na soutěž intenzivně připravovalo nejen v hodinách TV více než měsíc.

Protože drtivá většina z nich hraje výkonnostně za FbC Playmakers Prostějov, nepřipouštěli si jinou variantu, než účast ve finále. Vytčenému cíli odpovídalo nasazení a výsledky ve skupině. Naši hráči postupně porazili svoje soupeře v poměru 12 : 1, 15 : 0 a 9 : 0. Plný bodový zisk a impozantní skóre 36 : 1 nás pasovaly do role favoritů finálového utkání proti domácím žákům z Olšan u Prostějova.

Přesto, že jsme finálové utkání zahájili lépe a vedli 1 : 0, další vývoj se nám moc nelíbil. Olšany vyrovnaly a dokonce šly do vedení 2 : 1. Přesto si naši hráči udrželi chladnou hlavu, nepouštěli se do zbytečně riskantních akcí, ale stále vyvíjeli na soupeře soustavný tlak. Výsledek se dostavil asi čtyři minuty před koncem, kdy jsme vyrovnali a krátce na to šli i do vedení. V závěru jsme neponechali nic náhodě a přidali pojistku v podobě čtvrté branky. Po vítězství 4 : 2 jsme se po konečném hvizdu rozhodčího mohli začít naplno radovat.

Všichni hráči si zasloužili pochvalu za soustředěný a bojovný výkon. Jako poděkování vedení školy obdrželi v pátek 24. 3. před spolužáky ze všech tříd ZŠ ve Vrbátkách pochvalu ředitele školy za vzornou reprezentaci školy.

Velká gratulace.

Fotogalerie

Další aktuality