Den s Armádou České republiky

na web 7

Ve středu 17. 4. zažili žáci naší 8. třídy velmi zajímavý den, měli jsme možnost navštívit 73. tankový prapor v Přáslavicích. Díky panu rotmistrovi Petru Dobruškovi, který nachystal celý program jsme měli možnost strávit dopoledne v tělocvičně útvaru a otestovat si svoji tělesnou zdatnost. Po výborném obědě (vojenský guláš) jsme se setkali se zástupcem velitele praporu, který nám objasnil, jaké cesty jsou možné pro případné zájemce o práci v řadách AČR. Po krátkém odpočinku jsme vyrazili „do terénu“, kde jsme měli možnost vidět v akci fenku německého ovčáka, která byla speciálně vycvičená pro vyhledávání drog. Dalšími zajímavými aktivitami byla přednáška o přežití v přírodě s praktickou ukázkou rozdělávání ohně nouzovými prostředky ve vlhkém prostředí a přednáška první pomoci s možností otestovat si v praxi svoje vědomosti. Pravděpodobně zlatým hřebem, alespoň pro některé hochy byla návštěva vozového parku, kde jsme si mohli kromě starších bojových vozidel pěchoty a tanků T 72 prohlédnout i novější německé tanky Leopard 2. I když nám počasí příliš nepřálo, vraceli jsme se unavení, ale spokojení.

Fotogalerie

Další aktuality