STANDA CUP mezi dvěma vlnami...

STANDA CUP mezi dvěma vlnami...

Pokud lze hovořit o první vlně coronaviru, která znemožnila uspořádání 3. ročníku šachového přeboru školy známého jako STANDA CUP v červnovém termínu, pak druhá vlna by znamenala  jeho úplné zrušení. Ve čtvrtek 1. října 2020 však zasedlo 18 orouškovaných šachistů a šachistek za připravenými šachovnicemi v učebně 4. třídy, která se proměnila v turnajovou hernu. Někteří měli svoji účast dlouhodobě zajištěnu, někteří se probojovali díky úspěchu v elektronicky hraném PANDA CUPu. Mezi kvalifikovanými stanul i Jirka Mikulka - vítěz prvního ročníku a nyní již student Obchodní akademie v Prostějově, takže favorit turnaje a obhájce trofeje Břeťa Štěpánek neměl nic předem jasné. Ani za přísných hygienických podmínek nebyla nouze o líté boje. Až do posledního utkání základní části nebylo zřejmé, kdo se kromě Jirky, který ani jednou nezaváhal, ocitne ve finále. Břeťa Štěpánek, který drobně klopýtnul, Vojta Hrbata nebo Maty Buchta? Nakonec rozhodla rozvaha a zkušenosti, a tak se nakonec hrálo očekávané finále Jiří Mikulka - Břetislav Štěpánek. V něm zvítězil Břeťa, který dvakrát zdolal Jirku a obhájil tak loňský titul. Jsme rádi, že se turnaj nejenom odehrál, ale odehrál i v duchu odkazu prvního velkého hráče Šachové farmy, po kterém je turnaj pojmenován - Standy Nováka - tedy fair play, s úctou k soupeři a s úsměvem na tváři, byť tentokrát zahalené rouškou... Poděkování patří vedení školy, které je šachovému dění dlouhodobě nakloněno, Klubu přátel školy, které zajišťuje materiální vybavení a odměny, paní Romanovské z DD SPORT, která pro vítěze ušila minidresík a samozřejmě  všem hráčům a divákům, kteří napomohli důstojnému průběhu celého turnaje...Ke slavnostnímu předání populárního poháru se štítkem nového mistra a krásných diplomů dojde po návratu dětí do školních lavic. 

Celkové pořadí: 

 1. Štěpánek Břetislav (4.tř.) - přeborník školy

 2. Mikulka Jiří (bývalá 9.tř.)

 3. Hrbata Vojtěch (5.tř.)

 4. Buchta Matyáš (4.tř.)

 5. Giňa David (9.tř.)

 6. Giňa Jan (4.tř.)

 7. Novosad Josef (9.tř.)

 8. Stužková Barbora (4. tř.) - přebornice školy

 9. Herynek Josef (4.tř.)

10.Ustrnul David (4.tř.)

11.Chyška Jan (4.tř.) 

12.Navrátil Jakub (6.tř.)

13.Romanovský Dominik (6.tř.)

14.Lant Jiří (3.tř.)

15.Chyška Jan (2.tř.) - přeborník divize Dubany

16.Veverková Nicol (5.tř.)   

17.Čáslavová Adéla (4.tř.)

18.Novotný Tobiáš (3.tř.)

Další aktuality