VELKÝ APRÍLOVÝ TURNAJ

VELKÝ APRÍLOVÝ TURNAJ

Navzdory všem protiepidemickým opatřením byla na Zelený čtvrtek 1.dubna 2021 v naší šachové herně  hlava na hlavě. 27 hráčů a hráček bez roušek a rozestupů!!! Jak je to možné? divil by se určitě major Borovička z kultovního filnu Tankový prapor. Všechno však probíhalo podle předpisů. Souboje totiž byly vedeny dálkově  na digitálním bitevním poli. A i když šlo zejména o přátelská setkání šachových příznivců, o ostré bitvy nebyla nouze. Odehrávaly se jak mezi žáky naší školy, tak mezi jejich rodiči, prarodiči a dokonce i mezi bratranci... Myšlenka uspořádat podobný turnaj  vznikla v jednom rodinném štábu, proviant zajistil Klub přátel školy, celkovou logistiku pak naše školní Šachová farma.  A i když jsme za 90 minut  znali jména vítězů (Břetislav Štěpánek - jednotlivci, rodina Buchtova - nejaktivnější šachová rodina), absolutním vítězstvím se stalo odbourání bariér všeho druhu:  věkových, rodinných, genderových, výkonnostních a kdovíjakých ještě... Přidanou hodnotou pak bylo, že něktrým  nestačilo ani těch 127 partií a 7714 tahů, jelikož si doma zahráli třeba žolíka, přičemž si sdělovali turnajové zážitky a to, co jim tento "obyčejný" turnaj dal ( jak jsme se později dověděli z kuloárů)...  Podrobnější výledky i fotografie přineseme na tomto místě po návratu do školy...Nic z výše uvedeného není aprílovým žertíkem. Těšíme se na další klání! 

Napsal: Mgr. Pavel Řezníček

Další aktuality